Autoryzowany partner firmy
pompy ciepła Trójmiasto

SolarCool. Instalacja solarna dla systemów HVACR.

Energooszczędne rozwiązanie wspomagające pracę układu chłodniczego.

Instalacja solarna SolarCool

INNOWACYJNE ODNAWIALNE ŹRÓDŁO ENERGII!

Innowacyjność tego rozwiązania polega na pozyskiwaniu energii słonecznej i wykorzystaniu jej w układzie chłodniczym. Pozwala to na obniżenie zapotrzebowania na energię elektryczną do pracy sprężarki na poziomie nawet do 70%.

MOC ENERGII SŁONECZNEJ

Pod względem wydajności żaden system na świecie nie może równać się mocy świecącego słońca. Możliwości instalacji solarnej SolarCool w zakresie wytwarzania energii alternatywnej, a tym samym ograniczenia zużycia energii pochodzącej ze źródeł konwencjonalnych, to rewolucja w dotychczasowym myśleniu o energooszczędności i efektywności systemów HVACR.

JAK TO DZIAŁA?

Panele słoneczne wykorzystujące system SolarCool absorbują promienie UV i nagrzewają czynnik chłodzący, który przepływa przez rury próżniowe.
Ogrzany czynnik zaczyna szybciej krążyć w układzie, odciążając tym samym przyspieszające go dotychczas sprężarki.

W wyniku zachodzących zjawisk obniża się zapotrzebowanie systemu na energię spada, ponieważ sprężarki zaczynają pracować z mniejszym obciążeniem.

Największą zaletą wykorzystania promieniowania UV w systemach chłodniczych i klimatyzacyjnych jest niewątpliwie możliwość obniżenia zużycia i kosztów eksploatacji systemów HVACR. SolarCool znacząco zmniejsza ich zapotrzebowanie na energię konwencjonalną, przy jednoczesnym zwiększeniu ich efektywności.

pompy ciepła Trójmiasto
kolektory słoneczne Trójmiasto

DLACZEGO SOLARCOOL?

Instalacja solarna SolarCool do niewątpliwa innowacja w swojej dziedzinie.

Jest to rozwiązanie kompleksowe, którego szerokie spektrum zastosowań pozwala na użycie go jako uzupełnienia istniejących już systemów klimatyzacyjnych, działających zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia. Można stosować go także w agregatorach wody lodowej, agregatorach skraplających, a także w instalacjach chłodniczych oraz w systemach grzewczych.

SolarCool pozwala również na znaczne obniżenie kosztów korzystania z energii odnawialnej. Jedna instalacja z wykorzystaniem technologii SolarCool pozwala na zaoszczędzenie energii, do stworzenia której potrzeba by od kilku do kilkunastu nawet słonecznych paneli fotowoltaicznych. Co więcej, SolarCool daje możliwość dostarczenia systemowi chłodniczemu i klimatyzacyjnemu dodatkowej energii, bez negatywnych skutków.

Kanał You Tube

kolektory słoneczne Trójmiasto

ECO SYNERGIA
Gdyńska 78
80-209 Chwaszczyno