PRODUKTY - POMPY CIEPŁA

DHP-H Varius Pro+

ECO SYNERGIA

Główne cechy:

A+++ klasa energetyczna pompy w zestawie z wbudowanym sterownikiem 
A++ klasa energetyczna pompy bez sterownika 
Klasy energetyczne zgodne są z Dyrektywą 811/2013

 

DHP-H Varius Pro+ jest gruntową pompą ciepła z jednym z najwyższych SCOP na rynku - 5,45. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przemiennika częstotliwości, dzięki któremu sprężarka dostosowuje swoją moc w zależności od aktualnego zapotrzebowania na ciepło, chłód. Zastosowana technologia TGG (Technologia Gorącego Gazu) umożliwia efektywną i równoczesną dostawę ciepła na potrzeby grzewcze i ciepłej wody użytkowej. Dzięki technologii TWS możliwe jest przygotowanie ciepłej wody jeszcze szybciej i do wyższej temperatury niż metody stosowane tradycyjnie. DHP-H Varius Pro+ jest rozwiązaniem systemowym, które spełnia wszystkie wymagania w zakresie ogrzewania, chłodzenia, ogrzewania basenu a także w połączeniu z dodatkowymi źródłami ciepła. Z Danfoss Online jest możliwość zdalnego kontrolowania i monitorowania urządzenia. 

DHP-M

ECO SYNERGIA

Główne cechy:

Pompa ciepła zapewnia ogrzewanie, chłodzenie oraz ciepłą wodę użytkową, jako jedyna na rynku potrafi jednocześnie grzać lub chłodzić. Wymiennik gorącego gazu, jako standard stosowany w pompach ciepła Danfoss, dodatkowo obniża koszty produkcji ciepłej wody.

Danfoss DHP-M jest gruntową pompą ciepła do zastosowań komercyjnych, ze sprężarką inwerterową o mocy do 84kW i jednym z najwyższych współczynnikiem rocznej efektywności (SPF) na rynku. Dzięki możliwości kaskadowego połączenia szesnastu jednostek DHP-M można osiągnąć całkowitą moc systemu na poziomie nawet 1344 kW. Monitorowanie i bieżąca kontrola możliwa jest zarówno poprzez nowoczesny dotykowy ekran, jak również stronę internetową. 

DHP-AQ

ECO SYNERGIA

Główne cechy:

Powietrzna pompa ciepła z bezpośrednim odparowaniem czynnika chłodniczego. Szereg innowacji technicznych takich jak elektroniczne pomp[y obiegowe, regulacja pogodowa, modulowana prędkość obrotowa wentylatora czy też elektroniczny zawór rozprężny pozwala zwiększyć efektywność urządzenia do maksimum. 

Rozwiązanie idealne zarówno do nowobudowanych jak i do modernizowanych obiektów. 
Możliwość pracy w kaskadzie do 36 kW. 

Dostępne w wariantach: 
MINI: pompa ciepła z jednostką sterującą. 
MIDI: pompa ciepła z jednostką sterującą, podgrzewaczem pomocniczym, pompą obiegową c.o. oraz zaworem przełączającym c.o./c.w.u. 
MAXI: pompa ciepła z jednostką sterującą, podgrzewaczem pomocniczym, pompą obiegową c.o., zaworem przełączającym c.o./c.w.u. oraz wbudowanym zasobnikiem c.w.u. 180 l.

DHP-H OPTI PRO+

ECO SYNERGIA

Główne cechy:

Gruntowa kompaktowa pompa ciepła z wbudowanym 180 l zasobnikiem c.w.u. 

Urządzenie zawiera elektronicznie sterowane pompy obiegowe (Opti) oraz innowacyjną technologię gazu gorącego (Pro) co pozwala generować dodatkowo do 20% oszczędności w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.  Instalując pompę ciepła DHP-H Opti Pro można zaoszczędzć nawet 70 % kosztów ogrzewania. Nowoczesna sprężarka spiralna zaprojektowana specjalne dla pompy ciepła jest wydajna, trwała i charakteryzuje się cichą pracą.

Stiebel Eltron

WPL 10 AC

ECO SYNERGIA

Główne cechy:

Wydajna pompa ciepła powietrze|woda WPL 10 AC jest skonstruowana szczególnie do nowych budynków. Służy do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +60°C. Przystosowana do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): powietrze o temperaturze do -18°C. Pompa została wyposażona w elektroniczny zawór rozprężny zapewniający odpowiednie przegrzanie par czynnika przy zmiennych warunkach temperaturowych źródła ciepła. Urządzenie posiada fabrycznie wbudowane elementy zabezpieczające (czujnik wysokiego ciśnienia, czujnik niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przed zamarzaniem) oraz ogranicznik prądu rozruchowego. System zabezpieczenia przed zamarzaniem wody grzewczej w systemie zapewnia wysoki współczynnik niezawodności.

Pompa WPL 10 AC jest przystosowana do chłodzenia aktywnego budynku poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego. Wykonanie kompaktowe dostępne w wersji do ustawienia na zewnątrz budynku (na podłożu lub zawieszeniu na konsoli naściennej). Obudowa metalowa jest lakierowana na kolor biały. Stylowe, doskonałe wzornictwo oraz małe gabaryty doskonale pasują do każdego projektu budowlanego.

Główne cechy:

 • Idealna do nowobudowanych obiektów
 • Bardzo cicha praca
 • Małe rozmiary
 • Aktywne chłodzenie
 • Elektroniczny zawór rozprężny
 • Łatwa instalacja

Stiebel Eltron

WPL 15 ACS / WPL 25 AC

ECO SYNERGIA

Główne cechy:

Inwerterowa, kompaktowa pompa ciepła powietrze/woda z funkcją chłodzenia aktywnego, do ustawienia na zewnątrz budynku. Przeznaczona jest do pracy na cele instalacji centralnego ogrzewania (podłogowego, grzejnikowego) oraz do podgrzewu wody użytkowej.

Zastosowanie energooszczędnej technologii inwerterowej umożliwia płynne dostosowanie mocy grzewczej do aktualnego zapotrzebowania na ciepło, co sprawia, że eksploatacja powietrznej pompy ciepła nigdy nie była tak efektywna i tania. Przystosowana do automatycznego ogrzewania wody grzewczej do temperatury zasilania +65°C. Z tego względu pompa jest odpowiednia do zastosowania zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach. Służy do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej.

Zakres temperaturowy stosowania dla dolnego źródła (na wejściu do urządzenia): powietrze o temperaturze -20°C do +40°C. Wykorzystanie takich rozwiązań jak: elektroniczny zawór rozprężny, dodatkowy wymiennik ciepła "ekonomizer" czy międzywtrysk pary powoduje, że pompa ciepła WPL 25A spełnia rygorystyczne wymagania stawiane nowoczesnym urządzeniom grzewczym, co potwierdza najwyższa klasa efektywności energetycznej A++!!!

Główne cechy:

 • Płynna regulacja mocy
 • Energooszczędna technologia inwerterowa
 • Bardzo cicha praca
 • Funkcja chłodzenia aktywnego
 • Wysoka klasa efektywności energetycznej A++

Mitsubishi Zubadan

ECO SYNERGIA

Główne cechy:

Jednostki zewnętrzne inwerterowe ZUBADAN opracowane z myślą o zapewnieniu jak największej wydajności grzewczej również w niskich temperaturach. 

Nominalna wydajność grzewcza utrzymywana jest do temperatury -15oC, grzanie gwarantowane jest do temperatury -25oC. Opracowany w jednostkach ZUBADAN układ chłodniczy pozwala w niskich temperaturach na szybszy rozruch oraz na dłuższe odstępy między cyklami oszraniania (do 150min).

Jednostki ZUBADAN dedykowane są do układów pomp ciepła dostarczających ciepłą wodę do systemów grzewczych lub na potrzeby ciepłej wody użytkowej, jednak równie dobrze pracują w układach grzania powietrzem. Agregaty te można z powodzeniem wykorzystać do zasilania wymienników central wentylacyjnych.

Funkcje:

- autorestart

- rotacja pracy (przy współpracy z jednostkami wewnętrznymi serii Mr. Slim)

- możliwość wyprowadzenia sygnału o pracy/alarmie

- możliwość zdalnego ograniczenia wydajności agregatu

- możliwość pracy w układach Multi (obsługa maks. 2 jednostek wewnętrznych)

Daikin Altherma

ECO SYNERGIA

Główne cechy:

Wysokotemperaturowa pompa ciepła Daikin Altherma to rozwiązanie przeznaczone do grzania i wytwarzania ciepłej wody użytkowej. To idealne zastępstwo dla tradycyjnych kotłów, ponieważ łączy się bezproblemowo z istniejącym orurowaniem i grzejnikami - doskonałe rozwiązanie dla wszystkich budynków!

Technologia kaskadowa
1. Jednostka zewnętrzna zawiera pompę ciepła, która wydobywa ciepło z otaczającego powietrza i przekazuje je do jednostki wewnętrznej za pośrednictwem rur czynnika chłodniczego  

2. Jednostka wewnętrzna odbiera ciepło i podnosi temperaturę wykorzystując do tego czynnik chłodniczy R-134a. Czynnik chłodniczy jest substancją wykorzystywaną do przenoszenia ciepła. 

3. Ciepło jest przekazywane z obiegu czynnika chłodniczego do obiegu wody. Oznacza to, że możliwe jest uzyskanie temperatur do 80°C bez korzystania z dodatkowej grzałki.

ECO SYNERGIA
Gdyńska 78
80-209 Chwaszczyno