Zestawy solarne z kolektorami płaskimi

ECO SYNERGIA
  • Zestawy do podgrzewu wody użytkowej i wspomagania ogrzewania
  • Liczba kolektorów płaskich w zestawach: od 2 do 8 szt.
  • Całkowita powierzchnia absorbera: od 3,6 do 14,6 m2
  • Szeroki wybór pod względem technicznym i cenowym
  • Program Przedłużenia Gwarancji dla kompletnych zestawów

W większości przypadków zastosowanie kolektorów słonecznych w małych budynkach, np. w domach jednorodzinnych, odbywa się na drodze wyboru gotowego rozwiązania jakim jest zestaw solarny. Dobór jest dokonywany wówczas w sposób uproszczony, najczęściej na podstawie zakładanego dziennego zużycia ciepłej wody użytkowej lub ilości mieszkańców i ich ogólnych wymagań co do komfortu wody użytkowej.

Oferta firmy Hewalex obejmuje kilkadziesiąt rodzajów zestawów solarnych przeznaczonych zarówno do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, jak i dodatkowo do wspomagania ogrzewania budynku. Tak szeroka oferta pozwala uwzględnić szereg kryteriów technicznych oraz preferencji użytkownika co do kosztów inwestycji i efektów pracy. W zestawach są oferowane niemal wszystkie rodzaje kolektorów płaskich Hewalex – z absorberami całkowicie miedzianymi, aluminiowymi, bądź aluminiowo-miedzianymi. Możliwy jest także wybór jednego z zestawów zawierających kolektory próżniowe.

Istnieje szereg korzyści wynikających z wyboru gotowego zestawu solarnego. Uzyskuje się dzięki temu m.in. korzystniejszą cenę zakupu w porównaniu do pojedynczo kompletowanych komponentów, a w przypadku firmy Hewalex dodatkowo wydłużony o 1 rok okres gwarancji na kolektory słoneczne, pojemnościowy podgrzewacz wody, czy grupę pompową. Gwarancja producenta na kolektory płaskie, czy próżniowe wynosi wówczas nie 10, a 11 lat. Zestawy solarne Hewalex są objęte kompleksowym Programem Przedłużenia Gwarancji.

Znajdujące się w zestawach komponenty są dopasowane do siebie wzajemnie, co eliminuje ryzyko zastosowania w instalacji solarnej np. zbyt małego naczynia wzbiorczego, czy też zbyt małej pojemności podgrzewacza wody w stosunku do powierzchni kolektorów słonecznych. Najczęściej wymagane jest jedynie zamówienie rur instalacji solarnej (w zależności od wymaganej długości i warunków eksploatacji) oraz systemu mocującego dla kolektorów słonecznych (w zależności od warunków zabudowy, nachylenia, rodzaju pokrycia połaci dachu, itp.).

Informacje nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66, ust. 1 Kodeksu Cywilnego.

ECO SYNERGIA
Gdyńska 78
80-209 Chwaszczyno