Autoryzowany partner firmy
klimatyzacja do domu trójmiasto

Klimatyzacja

Dzięki odpowiednio dobranemu i zainstalowanemu systemowi klimatyzacji możemy utrzymać we wnętrzu naszego domu, czy mieszkania optymalną, wybraną przez siebie temperaturę. Nowoczesne systemy klimatyzacji, oprócz utrzymania stałej temperatury pomieszczenia, dbają również o odpowienią wilgotność powietrza, którym oddychamy. Innowacyjna technologia i przemyślany design jednostek tworzą kompleksową ofertę dostosowaną do indywidualnych potrzeb, stanowiącą optymalne rozwiązanie dla komfortowego, zdrowego i energooszczędnego klimatu wnętrza.

Jak działa klimatyzacja?

System klimatyzacji składa się z dwóch elementów: jednostki wewnętrznej oraz zewnętrznej, połączączonych systemem rurek. Po zainstalowaniu systemu napełnia się go specjalnym czynnikiem w postaci cieczy, zalecanym przez producenta systemu. Po uruchomieniu czynnik chłodniczy krąży w obiegu zamkniętym przez poszczególne podzespoły systemu klimatyzacji, na które składają się: dwa wymienniki ciepła, czyli parownik i skraplacz, sprężarka i zawór rozprężny oraz dwa wentylatory, które wymuszają przepływ powietrza wokół wymienników.

Czynnik chłodniczy krążąc w układzie odbiera ciepło z ogrzanego powietrza w pomieszczeniu (parownik) i przekazuje je do skraplacza, zainstalowanego w jednostce zewnętrznej, gdzie oddawane jest do otoczenia. Schłodzone powietrze wraca do pomieszczenia, przechodząc dodatkowo przez system filtrów. W efekcie do pomiesczenia trafia schłodzone i oczyszczone powietrze, co jest dodatkową korzyścią, zwłaszcza dla osób cierpiących na problemy z układem oddechowym.

 

 

klimatyzacja do domu trójmiasto
kolektory słoneczne Trójmiasto

Zalety prawidłowej klimatyzacji i wentylacji.

> Świeże powietrze przez cały rok.
Optymalny klimat w pomieszczeniu.
Zdrowie domowników - dzięki zastosowaniu systemu filtrów, poiwetrze jest nie tylko świeże ale i czyste.
Bezpieczeństwo - nie musisz otwierać okien, więc nie narażasz się na włamanie.
Oszczędność - zwykłe wietrzenie powoduje straty energii, pomieszczenia wychładzają się. Dzięki zastosowaniu technologii odzyskania ciepła oszczędzasz na ogrzewaniu.

Kanał You Tube

kolektory słoneczne Trójmiasto

ECO SYNERGIA
Gdyńska 78
80-209 Chwaszczyno