DOTACJE - NAWET DO 40 000 ZŁ DOPŁATY!

Wspieramy energooszczędne budownictwo i uczestniczymy w projekcie programu dopłat do kredytów na energooszczędne domy. Pomożemy Ci w uzyskaniu dofinansowania. Uzyskaj nawet 40 000 zł dopłaty.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opracował projekt realizowanego ze środków publicznych ogólnopolskiego pierwszegoprogramu dopłat do budowy domów energooszczędnych.

Program „Dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych” został ogłoszony i poddany szerokim konsultacjom w ramach Forum „Energia – Efekt – Środowisko”.

Główne cele przedsięwzięcia to wsparcie budownictwa energooszczędnego oraz zredukowanie emisji CO2 o ok. 50 000 ton rocznie. Efekty są już widoczne w postaci wybudowanych ok. 16 tys. domów i mieszkań o wysokim standardzie energooszczędności. Dzięki temu rynek technologii energooszczędnych w Polsce prężnie się rozwija. Nasze kompetencje pozwalają nam na budowę budynków o niemal zerowym zużyciu energii już od roku 2012.

Beneficjentami programu są przede wszystkim osoby fizyczne, które decydują się na budowę domów jednorodzinnych, ale również te, które kupują domy lub mieszkania od deweloperów.

FINANSOWANIE

Sprawdź nasze promocje obejmujące montaż ogniw lub paneli fotowoltaicznych. Uzyskaj dotację na montaż pomp ciepła w wysokości nawet 40-50%.

Dotacje dla osób fizycznych na pompy ciepła są możliwe dzięki Nowelizacji Prawa Ochrony Środowiska z 21 grudnia 2010 r. Budżety gminy lub powiatu wprawdzie nie mają z góry narzuconego trybu udzielania dotacji ani sposobu jej rozliczania, to samorządy mają możliwość ustalania ich we własnym zakresie.

Dotacje są ściśle określone i będą obejmować tzw. koszty kwalifikowane. Do nich mogą zaliczać się koszty zakupy i montażu pompy ciepła wraz z osprzętem, projekt geologiczny, urządzenia i materiały niezbędne do prawidłowej pracy pompy ciepła, jak i koszt przygotowania dokumentacji oraz podatek VAT od towarów i usług. W niektórych województwach można uzyskać nawet 40–50% dotacji na pompy ciepła.

klimatyzacja do domu Trójmiasto
pompy ciepła pomorskie

Jeśli są państwo zainteresowani instalacją paneli słonecznych, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami.

Chętnie pomożemy i doradzimy w jaki sposób starać się o dofinansowanie Zwiększono budżet w programie dopłat na kolektory słoneczne.

Zwiększono budżet w programie dopłat na kolektory słoneczne.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 2010 r. prowadzi program dopłat do kolektorów słonecznych dla właścicieli domów i wspólnot mieszkaniowych. Zainteresowanie programem jest tak duże, że zdecydowano się przeznaczyć dodatkowe środki, które pozwolą objąć pomocą więcej polskich gospodarstw domowych. Wsparcie z NFOŚiGW to 45% kosztów zakupu i montażu kolektorów.

ECO SYNERGIA
Gdyńska 78
80-209 Chwaszczyno